O nás

Jsme experti na všechny druhy světelných realizací. Světlem žijeme už od roku 1995 a tak se v segmentu osvětlení pohybujeme přes 25 let. Vyřešíme osvětlení v průmyslových halách, administrativních budovách, nákupních centrech, sportovištích, parkovacích domech, muzeích, galeriích a dalších místech. Jako profesionálové dokážeme navodit ty správné emoce současně se splněním technických požadavků. Najdeme pro vás ten správný výrobek, případně ho upravíme nebo vyrobíme na míru. Dokážeme navrhnout i inteligentní systémy ovládání osvětlení – ty zvyšují pohodlí a snižují provozní náklady.

Naší nejsilnější stránkou je komplexnost. Umíme osvětlit všechny typy prostor, zajistíme nejen dodávku svítidel, ale také kompletní projekt, montáž nebo kompletní výměnu osvětlení. Nebojíme se složitých zakázek a inovativních řešení.

JINDŘICH LUKAVSKÝ
spolumajitel

Naše cesta

Historie EXX se píše od roku 1994. Tehdy dvaadvacetiletý Jindřich Lukavský k sobě přibral společníka Petra Brzka a společně založili firmu zaměřenou na import a prodej svítidel. Jen o několik let později společnost doplnili další dva společníci, Karolína Čechová a Martin Žalud. Karolína dnes působí jako CEO skupiny a Martin je řídí největší světlařské středisko a je pravou rukou Petra Brzka ve strategických zakázkách. EXX staví na stovkách referencí, loajálním týmu spolupracovníků, dlouhodobých vztazích s obchodními partnery a usiluje vždy o nejvyšší úroveň služeb a produktů. Bez toho by nebylo možné vybudovat tak silný subjekt, jakým je EXX dnes.

Na svou historii jsme pyšní

1995
14. června 1995 – Zakládáme firmu – zatím se zaměřujeme na osvětlení.
1996
Hrdě otvíráme náš první obchod s nábytkem v Praze – Bytové studio.
1999
Naše podnikání dospívá a vzniká EUROLUX HOLDING a.s. –⁠ matka skupiny EXX.
2002
Rozrůstáme se do Brna, kde kolaudujeme další obchod s nábytkem a svítidly.
2005
Představujeme nový showroom, kde prezentujeme vše, co umíme udělat s osvětlením a interiérovým designem.
2005
Exxu se daří, slavíme 10 let a cítíme, že bychom měli částečně vrátit svůj úspěch potřebným. Zakládáme nadaci Leontinka na pomoc zrakově postiženým dětem a mladým lidem.
2009
Posouváme naši práci na novou úroveň: začínáme s vlastní výrobou interiérů a zaměřujeme se unikátní materiál Corian.
2011
Stěhujeme se do vlastního a otevíráme dům designu v Karlovarské ulici v Praze 6.
2014
Rozšiřujeme služby o modernizaci osvětlení s garantovanou úsporou.
2015
Slavíme 20 let a expandujeme na Slovensko.
2017
Konsolidujeme všechny naše firmy pod jeden název – EXX.
2019
Rozšiřujeme naše výrobní kapacity o závod v Uherském Brodě a dokážeme ve vlastní kapacitě zajistit kompletní výrobu interiérových prvků na míru z všech dostupných materiálů – od dřeva, přes kov, čalounění a sklo až po Corian.